Prosinec 2014


31.12.2014; 18:40; I. (5) Smrt ve stovce

31. prosince 2014 v 13:13 | Barus |  Na FANDOVI
Úspěšný právník Sawatzki v rychlosti 100 kilometrů za hodinu nezvládá řízení a vjíždí do protějšího pruhu. Po čelním nárazu s druhým automobilem, za jehož volantem sedí Sabine Thiel, jsou oba řidiči na místě mrtví. Brzdy automobilu byly v naprostém pořádku a v krvi řidiče nebyl nalezen žádný alkohol. Zvýšená hladina adrenalinu však prozrazuje, že se řidič musel těsně před nehodou něčeho leknout. Ze smrti právníka se snad nejvíce raduje zoolog Richard Schlesinger. Tyranský Sawatzki měl jeho dceru za ženu a ona měla pro změnu milence přímo z jeho kanceláře. Jen málokdo tušil, že Sawatzki trpí silnou arachnofóbií. A obrovský pavouk nalezený v havarovaném voze s tím určitě nemá vůbec nic společného.

30.12.2014; 18:40; I. (4) Vražda a zabití

30. prosince 2014 v 13:13 | Barus |  Na FANDOVI
Nedaleko dálnice je nalezena mrtvola maďarské prostitutky. Nejedná se o první oběť a vyšetřováním série vražedných útoků jsou pověřeni policisté Stolte a Gerkhan. O několik dní později je nalezen zavražděný řidič nákladního automobilu Werner Ricks. Zjistil, že pro svého zaměstnavatele Protta převáží zakázané zboží a rozhodl se jej vydírat. To se mu stalo osudným. Policie v obou případech nevidí žádnou souvislost a podezřelým číslo jedna pro ní zůstává duševně postižený přítel zavražděné prostitutky Anton. Podrobnější analýza však prokáže, že skutečným pachatelem byl právě Werner. Antonova role v celém případě se tak zahaluje tajemstvím. Stolte a Gerkhan musí zůstat ve střehu.29.12.2014; 18:40; I. (3) Nový parťák

29. prosince 2014 v 13:13 | Barus |  Na FANDOVI
Po smrti starého parťáka se novým kolegou Franka Stolteho stává Semir Gerkhan. Přes vzájemné neshody se téměř okamžitě musí pustit do vyšetřování. Na stole leží nový případ, který nesnese odkladu: neznámý pachatel se zaměřil na krádeže luxusních automobilů a policie nemá v ruce téměř nic. Vtom Stolte a Gerkhan narazí na podezřelý odtahový vůz. Na jeho plošině se skutečně nachází jedna z ukradených limuzín. Šéf zločinecké bandy Waldemar se policisty pokusí setřást. Marně. Jeden z jeho řidičů odmítne Semira s Gerkhanem přejet a musí za to sám zemřít. Waldemar je však stále na útěku a kriminalisté na něj připravují malou léčku…

Nový partner aneb Semir Gerkhan nastupuje

29. prosince 2014 v 9:00 | Barus |  Na FANDOVI
Poté co Ingo Fisher tragicky přišel o život, nastupuje za něj velice mladý a podle Franka neschopný policista Semir Gerkhan, kterého známe díky jeho nesmrtelnosti. Nyní už je dálniční policie jeho druhou rodinou, se kterou se zná již od roku 1995, kde se objevil ve třetím díle.

Semir Gerkhan/Erdogan Atalay v jeho prvním díle Nový parťák (Der neue Partner) první série:

A niní Semir/Erdogan v 19. sérii, která začala v roce 2014:

29.12.2014; 20:20; IX. (7,8) Výbušnina a Požární poplach

28. prosince 2014 v 17:10 | Barus |  Na FANDOVI
Za jediný týden bylo na parkovištích kolem dálnice ukradeno pět nákladních aut s nejrůznějším nákladem - ledek, žampiony, nábytek, kyselina sírová atd. Semir s Tomem se domnívají, že nejde o náklad, ale o tahače, které zloději prodávají na Východ, ale technik Hartmut pochopí, že z ukradených chemikálií se dá vyrobit nitroglycerin a pátrání se obrátí zcela jiným směrem. Policejnímu pyrotechnikovi Beyerovi vybuchla před dvěma roky bomba, kterou měl zneškodnit. Beyer, který údajně porušil předpisy, byl při výbuchu zraněn v obličeji a jeho kolega zabit. Krátce na to byl poslán do výslužby se sníženou penzí. Beyer se cítí ukřivděný a vydírá město bombovým útokem. Požaduje 5 milionů euro, které mu podle jeho soudu náleží. Beyer není vrah a nechce nikomu ublížit, ale situace se změní, když se sám stane obětí svého spolupachatele Petersena.

Hasič Matthias Jaspers na dálnici havaruje a jeho auto shoří. Při pitvě ohořelého těla se zjistí, že byl Jaspers zastřelen a stopy po kulkách se najdou i ve vraku auta. V obvodu hasičské stanice číslo 5, jejímž členem Jaspers byl, došlo v posledním roce k několika velkým požárům budov. Pojišťovna pojistky vyplatila a pachatel se nikdy nenašel. Vyšetřovatelé se domnívají, že šlo o čin nějakého pyromana, ale hasička Nicole Braunová, kolegyně zavražděného, má na věc jiný názor. Domnívá se, že Jaspers byl na stopě velkých pojišťovacích podvodů, do kterých byl zapleten i někdo z hasičů. Nicole se rozhodne, že bez ohledu na smrtelné riziko odhalí Matthasiova vraha.

Barus jede pryč...

27. prosince 2014 v 12:55 | Barus |  Důležité
Zdravím, lidi!
Dnes jedu s rodinou na hory, takže jsem nastavila pár článků, ale není jich moc. Tak doufám, že to bude stačit. Vrátím se přesně za týden (3. 1. 2015).

Takže, zatím :)

26.12.2014; 18:40; I. (2) Rudá růže, černá smrt

26. prosince 2014 v 13:13 | Barus |  Na FANDOVI
Na komisařství se dostane několik hlášek, že skupina vyděračů vybírá výpalné od provozovatelů odpočívadel podél dálnice. Podezřelým číslo jedna je Harry a policie se na něj záhy zaměřuje. Bohužel jí ujde jeden podstatný fakt a grázlové si na své konto připisují první oběť z řad policie...