6. série

1. dubna 2014 v 18:05 | Brittany11 |  série
6x01 Štvanice


Takový normální den u Toma a Semira. Na dálnici si klidně jdou na svém BMW. Najednou kolem nich projde transportér. Tom a Semir se dostanou do přestřelky. Semir vyskočí na transportér a dá varovat řidičů. Skočí a transportér vybuchne. Šéfová je naštvaná, že kluci zase rozmlátili služební auto. Semirov informátor Kaminsky mu dal typ, kde se nacházejí zbraně a měl pravdu. Tom a Semir je našli ve transportéru. Pak přiletí vrtulníkem jistá paní Van KenHorfnová a její kumpán jí sdělí, že zbraně opět zadrželi dva policisté s dálniční policie Gerkhan a Kranich. Ta se na nich pěkně naštve a vymislý na nich past. Tom a Semir se vyberou na dohodnuté místo, kde se mají setkat se Semirovým informátorem Kaminskym. Toho však zabijí. Toma a Semira omráčí. Když Semir probudí Toma nemůže uvěřit vlastním očím. Kaminsky je mrtvý. Kdo ho zabil netuší a sami se stávají hlavními podezřelými. Když slyší sirenú policejních aut svých kolegů, rozhodnou se s místa činu rychle zdrhnout. Zadrží jejich Keller. Na stanici se šéfová a ostatní dozvědí, že Tom a Semir byly obviněni zvraždy. Semir a Tom jsou přes šéfové snaze osvobodit jejich uvězněni ve vězení. Semir má smůlu. Ve vězení je mnoho zločinců, který ho nenávidí za to, že je tam dostal právě on. Jeden jeho starý známý ho napadne a zmlátí. Andrea přijde říct Semirovi, že ve vězení sedí Paschelke, jehož Semir zatkl. Je zděšená, jak Semira zmlátil. Paschelke napadne spolu s bandou Toma. Semir ho nestihne včas varovat. Při převozu Toma a Semira dostanou plán, jak je osvobodit. Pomůže jim Andrea, která odvede pozornost a Dieter s Hottem. Semir a Tom se vydávají do neznáma na člunu objasnit vraždu Kaminskeho. Van KenHorfnová se dozví že Gerkhan a Kranich uprchli z vězení a zůstává být nervózní. Tom a Semir zatím pátrají na vlastní pěst. Pomáhá jim přitom Schröder. Napadnou je v hotelu. Tom a Semir navštíví Van KenHorfnovou osobně v jejím paláci. Zvrtne se tam přestřelka. Semir a Tom se skryjí, ale nakonec jejich Keller i tak znovu zatkne. Vysvětlí mu že Schröder vraha Kaminskeho vyděl. Keller jim nevěří, no dá jim šanci. Za vším je však samotný Keller. Toma unese a spolu s Van KenHorfnovou ho přivážou na lano. Tom začne viset vysoko nad zemí. Semir a Schröder mu přijdou na pomoc a zachrání ho. Keller utíká na náklaďáku spolu s Van KenHorfnovou. Semirovi a Tomovi se porouchalo auto. Schröder příteli na pomoc s vrtulníkem a tak se jim podaří Kellera a Van KenHorfnovou zneškodnit. Andrea přijde za Semirem a všichni jsou šťastní, že se vše dobře skončilo a to díky Schröderovi.

6x02 Chlapec


Otec malého chlapce Roberta pan Schmidt jde s modrou dodávkou. Tu propadnou ozbrojení muži na černém BMW. Robertův otec se těžko zraní a zůstane v nemocnici. Malý Robert vydí mužů, protože se skryl pod dekou jak mu otec nakázal. Muži však chlapce přehlédli. Robert si všiml na jednom s nich, že má na na ruce vytetovaného hada. Tom si koupil sluneční brýle za 300 marek. Hotte mu je v autě zlomí. Semir má od začátku nějaké tušení, že se něco má stát. Tomovistím už leze na nervi. Tom a Semir navštíví vystrašeného chlapce Roberta v nemocnici. Tam se Toma lekne, když uvidí jeho zbraň. Chlapec nakreslil na papír hada a otcovu dodávku. Semir má podezření, že to souvisí s případem. Tom a Semir se vyberou do nemocnice a nechají hlídat chlapcova otce 24 hodin denně. Tam se ho pokusí zabít jeden s těch dvou mužů. Semir se podívá na podezřelého doktora, který kráčí kolem nich a všimne si jeho kovbojských bot.žádný doktor přece takové boty nenosí a dojde jim že je to pokus o vraždu. Tom honí falešného doktora, ten uprchne a najde Roberta schovaného v potrubí. Začne mu vyprávět otom, že se i on bál tmy a měl strýce, který mu dal medvěda a pak se už tmy nebál. Robert se Toma přestal bát a sblížili se.
Tom a Semir zavedli malého chlapce k Andrei no tam je také propadli. Na stanici si pro chlapce přišel jistý Bowinsky s BKA. Andrea mu chlapce vydala, protože měl falešné papíry. Andrea byla s toho nešťastná že chlapce poslala na smrt. Naštěstí se Robertovi podařilo uprchnout. Andrea byla nadšená, když ho uviděla a nic se mu nestalo. Tom a Semir ho našli u otce v posteli v nemocnici. V celém případě je zapleten doktor Harald Exner. Ten nastražil na Bowinského past a zabije ho vlese. Pak na policii a Tomovi a Semirovi řekne falešnou historku. Exner vezme chlapce na dohodnutou skrýš v lese u jedenj chatky. Tam Tom a Semir poznají zločincům který se vydává za policistu podle jeho tetování hada na ruce. Rychle ho odzbrojí no Exner drží jako rukojmí malého chlapce. Ujde mu a oba gauneři utíkají do lesa. Tam je Semir v ohrožení života, nebýt jeho nápadu, svléknout se z bundy tak by určitě skončil rozsekán. Tom zatím nahání druhého. Jednoho snich provalí dřevo. Chlapec a otec jsou nakonec zdravý a dostávají novou identitu. Tom dá chlapci malého medvídka a Semir zase Tomovi nové žluté brýle, které mu Hotte poslal jako náhradu za ty co rozbil.

6x03 Černé ovce


Na dálnici hlídkuje jistá policistka Petra ze svým parťákem Martinem a ostatními policisty. Zatím Semir uděluje pokutu jakési ženě jménem Analena. V tom Tom a Semir zahlédnou jak kolem nich doslova proletí náklaďák. Začnou ho pronásledovat. Náklaďák vyhodí na dálnici náklad a způsobí dopravní nehodu. Řidič náklaďáku, který zahynul při zráške se jmenoval Peter Holzman a vlastnil přepravní firmu. Holzman měl ženu. Tom a Semir ji šli navštívit a říct jí, co se stalo manželovi.
Semir a Tom jdou vyšetřovat případ na jiný okrskok policie, kde pracuje Petra a její parťák Martin. Vyslechnou zástupce šéfa JochnaSchradra. Za Martinem přijdou jeho šéf a Jochen. Martin chce od nich odstoupit a oni mu to nedovolí. Martin ujde a začnou ho pronásledovat. Martin se zhroutí s útesu a zahyne. Když to Tom a Semir oznámí Petre, nezvládne to a vloupe se do šaten dvou skorupovaných policistů. Ukradne jakési listy a zanese Tomovi a Semirovi. Za Semirem přijde Analena, žena, jejíž dával pokuty. Andrea začne žárlit. Semir a Tom udělají razii a najdou v kanceláří u Petri peníze, které tam podstrčili šéf a jeho zástupce Schrader. Tom a Semir dostanou nápad jako šéfa nachytat a při předání úplatku šéf utíká. Tom se rozběhne za ním a začne ho pronásledovat na červené motorce.

6x04 Výpadek paměti


Semir se nedostavil do služby. Tom si zatím vesele zpívá při písničce ve svém CLkáčku. V tom proběhne kolem něj auto. Nahání ho. Auto dostane nehodu. Na jeho velké překvapení najde v autě hledaného parťákaSemira. Semir skončí v nemocnici a na nic si nepamatuje. Ukáže se, že Semir ukradl auto a zabil sním někoho. Dva gauneři, mezi nimi i bývalí přítel SemiraHakan ho napadnou v nemocnici, když si šel pro čaj. Dieter a Hotte ho nemůže najít. Semir před nimi utíká na sanitce. Gauneři nabourají auto a Semir uteče. Tom dostává od šéfové nové služební auto v zajímavé zelené barvě. Kde jinde by se Semir schoval, jako u své přítelkyně Andrei. Andrea se polekala, když ho spatřila ve svém domě. Pak přišel za ním i Tom. Řekne Semirovi, že srazil svého bratrance Erkana. Semir tomu nevěří. Pak zavolá Hajat. Ta na Semira nastraží past,kterou jí přikázal její bratr Hakan a ujdou ve třech modrích dodávkách. Dieter a Hotte zastaví jednu dodávku, Tom druhou. No Semir nebyl ani v jedné ale té třetí. Ta zaparkuje v klubu Aladin. Tam si Semir na všechno vzpomene, když uvidí palmový háj, který se mu po celou dobu vybavoval před očima. Tom přijde na to, kam odvlekli Semira. Dieter a Hottie tam vrazí a Semir se začne být s Hakanem. Hajat se jim postaví do cesty a postřelí ji. V garáži Tom pronásleduje Hakana na modré dodávce. Semir na ni skočí. Dodávka i s Hakan spadne. Semir se jen tak tak zachytí. Tom mu pomůže vytáhnout. Semir si nakonec na všechno vzpomene.

6x05 Modré období


Semir a Tom si dívají katalog s auty a diví se nad jmény různých aut. V tom zavolá centrála, že potřebují pomoc. Přepadli transportér s obrazy. Šéfová Engelhardtová je na blízku. Havaruje a zůstane uvíznutá v autě. Semir jí pomůže dostat se ven. Zatím Tom pronásleduje gangsterů na CLkáčku. Dostane se do přestřelky. Gangsteři utečou i s obrazy. Když je šéfová v nemicnici, její zástupce se stane Hotte. Tom a Semir navštíví muzeum umění v Bonnu. Tam se seznámí s doktorkou Webrovou, ředitelkou muzea. Ta padne Tomovi do oka a Tom se kvůli ní začne zajímat o Margoovém modrém období a chce udělat na ni dojem. Webrová zasvětí Toma a Semira do případu a řekne jim, že vyděrači od ní chtějí 2 000 000 výkupné. Hotte v kanclu začne být postupně na všech mrzutý a otravný. Povelý Toma aby šel jako řidič s transportérem. Dieter a Semir sledují kufřík, který Webrová vyhodila s mostu. Zjistí, že je to past. Toma přepadnou a omráčí. Tom se podívá do očí jednoho s gangsterů a podle toho ho později pozná. Tom pozná, že pod maskou byl Borkstet. Hotte vedení nezvládá a tak skončí. Dieter je na něj naštvaný, jak se k němu choval. Při sledovačke u Borksteta se udobří. Borkstet a jeho banda přepadnou transportér s obrazy. Tom a Semir přijdou v pravý čas, no Borkstet unese Webrovou. Transportér uvízne na mostě. Semir a Tom vytáhnou Webrovou a Transportér spadne spolu Borkstetetem i obrazem.

6x06 V křižové palbě


Semir mění pneumatiku na TomovémCLkáčku. Tom si přitom čte noviny a dívá se, jak Semir nedokáže vyměnit pneumatiku. Mezi tím se na parkovišti setkají dvě auta. Jistý Adam chce vyměnit nějaké důležité fotografie za peníze. No při výměně mu dali falešné peníze. Adama zastřelí. Vydí to kolemjdoucí a alarmuje policii. Pachatel utíká na černém Cherokee. Tom a Semir jdou po cestě a narazí na něj. Řidič nanich ihned vytáhne zbraň a začne na nich střílet. Tom a Semir ho zaženou k útesu a spadne do vody. Při snaze zachránit ho však bohužel zemře. Prokáže se, že ten, koho Tom a Semir nezachánili byl Johanes Wagner, syn Ernsta Wagnera. Semir a Tom jdou nečekaně vyslechnout Ernsta Wagnera do jeho vily. Ten se skováva a odmítá vypovídat. Právě naopak. Za smrt svého syna obvyňuje právě Semira a Toma. Rozhodně se je zlikvidovat.
Nejdříve je začne sledovat. Zatím přítelkyně zastřeleného Vladka WeraBergrová utíká před zločinci. Když Ernst Wagner jde identifikovat tělo svého syna, přistihne při něm Toma a Semira. Začne se jim vyhrožovat. Pak Toma a Semira napadnou Wagnerovi lidé. Dostávají se do nepříjemné situace, ze které jen tak tak vyváznou živý. Protože jsou Tom a Semir v ohrožení, Hotte jim poskytne skrýš ve svém mlýnku. Mezi tím zavolá Semirovi a TomoviWeraBergrová. Řekne jim, kde se mají setkat. Andrea podstrčí Tomovi do saka vysílač GPS. Semir svolá komando a jdou do garáží. Tam Wagnerovi lidé dostanou Toma. Díky Andrei a její nápad s GPS vědí, kde se Tom nachází. Semir, Andrea a celý tým ho jdou vysvobodit. Toma má v zajetí Ernst Wagner a snaží se ho utopit v bazénu. Semir se vydá na sólovou akci, dostat se do domu, kde vězní jeho parťáka. Když se dostane k Tomovi, komando zaútočí. Zvrtne se přestřelka. Tom je díky Andrei zachráněni. Ernstovi se podaří ujít na autě. Tom a Semir ho pronásledují v lese. Tam Wagner nabourá a zahyne. Všichni jsou šťastní že je Tom v pořádku a to jen a jen díky skvělé sekretářky Andrey.

6x07 Bezbraná


Semir a Tom se dohodadujú o svých známostech. Mezi tím s chatky z lesa, kde byla unesena jedna známá klavíristka Marie Stucková ujde svým únoscem a vběhne na dálnici. Tom a Semir ji zachrání. Způsobí na dálnici nehodu. Semir jí začne nadávat, netuší, že je opravdu slepá. Semirovi se podaří nešťastní náhodou zlomit si ruku. Pak se vyberou za ní do nemocnice vyslechnout ji. Narazí tam na její zástupce Wirka Schneidera. Marie řekne Schneiderovi, že právě Tom Kranich byl uní až dokonce a vděčí mu za záchranu života. Za vším stojí Mariin bývalý manžel, který ji nenávidí a chce se jí pomstít. Když Tom a Semir přijdou do jejího bytu, zjistí, že se kní někdo vloupal a ukradl 10 000 DM s tajné skríše. Únosci jsou s jejím útěku všoku, a mají strach, co jim udělá zato šéf, její bývalý manžel. Tom a Marie si začnou velmi dobře rozumět.
Marie naviguje Toma a Semira na místo, kde ji unesli podle sluchu. Pří cestě narazí na terénní černé auto, které vydávalo zvuk, který Marie poznala. Tom se otočí a hned je začne pronásledovat. Vyskočí s BMW na nich, ale při snaze zastavit jejich, se mu to nepovede a únosci utečou. Ralf Wiesner, bývalý manžel Marie, je nervózní a povelý svých dvou kumpánů na její vraždu i přesto, že je pod ochranou policie. Když Tom a Semir najdou chatku v lese, kde Marii zadržovali, Semir otevře dveře a granát způsobí výbuch chatky. Ještě že si toho Tom všiml.
Mezi tím se ze Schneidera vyklube hlavní podezřelý a zastřelí jednoho s dvou únosců.
Unese Marii. Marie pozná písničku, kterou si Schneider prozpěvuje. (Přítel, dobrý přítel). Ujde na střechu, tam se ji snaží zastřelit. Tom zjistí, že únosci jsou bratři Frank Kasche a HarryKasche. Ten zastřelen měl kalhoty, které Marie popsala Tomovi. Tomovi případ ke konci zapadá do sebe.Při záchraně Marie se na střeše začne ze Schneiderem být. Spadnou na tyč a zachytí se. V tom jde kolem Semir a Andrea. Semir neztrácí čas a snaží se druhou, nezlomenou rukou zastřelit s dálky Schneidera. Nedaří se mu to, a tak vytáhne zlomenou ruku a střelí Schneidera, který spadne ze střechy. Tom a Marie vysí na tyči a padají dolů. Andrea přijde s dodávkou ze senem, a nacouvá pod nich. Tom a Marie jsou zachráněni díky Andree a Semirovi.

6x08 Až do hořkého konce


Na odpočívadle je zastřelen muž. Semir a Tom hlídkují nedaleko vraždy. Dostanou hlášení vysílačkou, hned se tam vyberou. Začnou pronásledovat pachatele. Ten způsobí na dálnici nehodu. Vezmou ho na stanici. Tam pozná pachatel kolemjdoucího vedle šéfové.Semir a Tom se v kanclu u šéfové seznámí s kriminální řadou s kriminálki v Kolíně s panem Petersem. Řekne jim, že pachatel se jmenuje Berman, a patří do jeho týmu, kdysi byli parťáci spolu se Martinem Fishem. Zjistí, že Martin byl zastřelen s neregistrované zbraně. Andrea pozve Semira na oslavu svého otce. Semir se vymluví na svého kamaráda, že rodinné oslaví nejsou nic pro něj. Andrea se samozřejmě rozzlobí. U prohlídce bytu podezřelého Bermana najdou Tom a Semir 20 000 dolarů. Berman se domnívá, že mu je tam někdo podstrčil. Bernanovi nikdo nevěří a tak se rozhodne jednat. Vezme si jako rukojmí Andreu. Tom a Semir se dozvědí s centrály že u nich na stanici podezřelý má ze sebou rukojmí a ihned se tam vyberou. Celou akci vede šéfová Engelhardtová. Semir se dozví, že Berman má rukojmí Andreu. Všichni sledují Bermana přes kameru, ten jim ukazuje, že má na ně připravenou výbušninu, kterou sám vyrobil. Berman propustí Hotteho a Dietera. Semir přijde za Bermanem. Dá mu dvě hodiny na to, aby přinesl jistého JirgenaVlaskeho. Vlaske je s podniku, ve kterém byla policejní razie. Tom a Semir tam přijdou. Vysvětlí Vlaskemu, že ho chce Berman. Při převozu Vlaskeho na stanici, jsou Semir a Tom napadení. Vlaske mrtvý. Tom a Semir se rozdělí. Semir oklame Bermana, že mají Vlaskeho, který je již mrtvý. Berman se dozví o smrti Vlaskeho. Vezme ven Andreu jako rukojmí, aby mohl projít, šéfová zastaví akci. Komando i tak začne střílet a postřelí Bermana. Pak začne jeden s podezřelých policistů utíkat. Tom přistaví policejní auto a spolu ze Semirem nahánějí podezřelého policistu Peterse. Pachatelé způsobí nehodu a jsou na místě mrtvý. Bermana odvezou do nemocnice a očistí jej z vraždy. Bermana odvezou do nemocnice a očistí z vraždy. Semir nakonec slíbí Andrei, že na oslavu otce půjde.

6x09 Dokonalá vražda


Semir a Tom mají volno. V Semirovom BMW se cpou chipsemi a melou o formuli 1. Kolem nich projde modrý jaguár a v něm hezká žena. Auto se jí pokazí. Tom a Semir se jí zeptají, zda nepotřebuje pomoc. Tom naléhá na Semira, aby stihli formuli. Do toho jim volá centrála, že kobra 5 pronásleduje gangsterů na dálnici. Tom a Semir přijdou na pomoc. Gangsteři začnou po nich střílet a způsobí dopravní nehodu. Když Toma a Semira zavolají na odpočívadlo, kde zabili ženu, zůstane Tom všoku. Je to ta žena s modrého jaguára. Tom jí nechtěl pomoci, neboť musel stihnout formuli 1. Začne si dělat výčitky. Zavražděna, paní Móricová byla vdaná. Andrea zjistí, u kterého mechanika před nehodou byla. Moric, manžel zavražděné MaikeMoricové má návrhárskou firmu a je zdrcený s její smrti. Tom přijde vyšetřit do dílny podezřelého RolofaPheifra. Pheifr tvrdý, že má alibi a že nic stým nemá. Tom a Semir zjistí, že pan Moric a paní Móricová pracovali vedle sebe na pracovišti. Zjistí, že s budovy se dostat ven nemohli. Semir a Tom vyslechnou Robina Jakobiho. Ten je protivný. Tom si stále vyčítá, že nepomohli zavražděné ženě kvůli sprosté formuli. Mezi tím stopy opět zavedou do dílný RolofaPheifra. Ve stejném čase dochází další vražda ženy. Vše hraje proti Phaifrovi. Když Tom a Semir přijdou za ním, najdou u něj pramínek vlasů zavražděné a také drát, kterým byla zaškrcená. Phaifr se vydá na útěk. Tomovi a Semirovi ujde. Na stanici přijde žena, která tvrdí, že ji Phaifr napadl a chtěl zabít. Mezi tím se Phaifr ukáže v jakési restaurace. Phaifr uteče do lesa. Tom a Semir jdou za ním.Tam ho Tom dostane a zatkne. Žena křivě vypovídá proti němu a vymýšlí si. Phaifr pak začne tvrdit, že je nevinný. Nikdo mu nevěří. Jeho žena je na policii naštvaná a tvrdí, že stým její manžel nic nemá. Tom a Semir nakonec zjistí, že Frank Moric se dostával s firmy ven druhým vchodem. Zjistí, že žena, která svědčí proti Pheifrovi je jistá Natalie a má poměr s Frankem Moricem. S Morice se vyklube podezřelý číslo jedna. Když Tom a Semir jejich načapou spolu v bytě. Moric chce zaškrtit drátem Natalii. Moric utíká a Tom a Semir ho nahánějí. Nakonec Moric zahyne v autě. Phaifr je očištěný a všichni jsou na konec spokojený. I Tom a Semir.

6x10 Otec a syn


JochenBonrath, syn policistu DieteraBonratha ukradne ze svou přítelkyní auto a způsobí na dálnici nehodu. Naštěstí se jim nic nestane. Jochen při nehodě ztratí své hodinky a to neměl.
Tom a Semir se chystají na oslavu, kde je i šéfová, Andrea a Dieter s Hottem. Bonrathuv syn Jochen má kvůli nehodě zpoždění. Dieter má strach. Hotte najde na místě nehody hodinky, které dal Dietrovi. Dieter zjistí, že nehodu způsobil jeho syn Jochen. Bonrathuv syn Jochen má kvůli nehodě zpoždění. Dieter má strach. Hotte najde na místě nehody hodinky, které dal Dietrovi. Dieter zjistí, že nehodu způsobil jeho syn Jochen. Dieter se na Jochena pořádně nahhnevá. V tom najdou v autě jakési CD. To patří majiteli zničeného auta Dr. Schmidtovi. Dr. Schmidt na Jochna nepodá žalobu. Dieter se mu poděkuje. No Schmidt má plány, jak získat CD zpět. Tina, Jochnova přítelkyně má doma CD. To se chystá Jochen pro Schmidta ukrást. Na CD jsou důležité informace. Když Jochen ukradne CD, Tom a Semir ho přistihnou a Jochen uteče. Jochna unesou. Tom a Semir ho zachrání s dodávky, no CD shoří. Schmidt je nervózní a nachystá do Dieterovmu domu bombu. Jochen si sedne s otcem na gauč a uvidí bombu. Semir a Tom zatím jdou prodat falešné CD Schmidtovi na dohodnuté místo. Tam je napadne. Schmidt je odstraněn a Semir a Tom rychle s klíčem běží k bombě za Dieterem a Jochnem. S autem nemohou pokračovat dál v cestě. Tom a Semir potom běží. Semir již nedokáže utíkat, protože je zranění. Tom pokračuje a rychle utíká k domu. Přijde v posledních sekundách a bombu zastaví. Dieter a Jochen jsou díky Tomovi zachráněni.

6x11 Parta


Semir a Tom se dozvědí, že jejich kolega Hotte se chystá do předčasného důchodu a nemohou tomu uvěřit. Uprostřed noci si banda mladíků zorganizuje nelegální závody sportovních aut. Odstřelovač z dálky trefí do jednoho auta a v něm zahyne SvenDieler. Banda očekává Svena, mezi nimi je i bohatý mladík Daniel, ale Sven se bohužel už nevrátí. Prokáže se na jistého Roberta Kellera, který má již dlouhý záznam. Hotte začne vyprávět o tom, co bude dělat, když bude na důchodu. Bonrath se na něj rozzlobí, protože ho vôebc nezajímá, co bude sním, když odejde. Mezi zemřelým SvenemDielerem a Robertem Kellerem je jisté spojení. Zjistí se, že před asi před rokem způsobilo auto jistého Daniela Merzeburgra. Jeden člověk, přítel mladé ženy při nehodě zemřel a žena zůstala na vozíku. Ten, co způsobil nehodu s místa utekl. Vyjde najevo, že Merzeburger je právník a je Danielův otec. Daniel má na svědomí tu nehodu. Semir a Tom přijdou vyslechnout bandu závodníků, mezi nimi byl i Daniel. Všichni mají neprůstřelné alibi. Jednoho s nich si vezmou s sebou na stanici vyslechnout ho. Semir a Tom jdou za otcem zraněné ženy Laury Johanesem Friedrichem. Ten obvyňuje s vraždy jejího přítele Daniela Merzeburgra.
Tom a Semir přijdou do vily Merzeburgrových. Daniel řekne, že Johanes Friedrich ho nenavdií proto, že je bohatý. Tvrdý, že nehodu způsobil právě Daniel. Otec Daniela pan RIchradMerzeburger se rozzlobí na Toma a Semira, že ho křivě obvyňují jeho syna. No pravda je taková, že vlastně Daniel nehodu zapříčinil a jeho otec to chtěl utajit. Když Semir a Tom vyslýchají Roberta Kellera, odstřelovač ho z dálky zastřelí. Semir a Tom ho pronásledují a nabourají do přívěsu. S přívěsu uteče slon a projde TomovýmCLkáčkem. Při prohlídce videokazet zůstanou Semir a Tom všoku. Uvidí Fridrichovou dceru Lauru, která jakoby zázrakem stala z vozíku. Zjistí, že ona zabila Svena. Daniel se jí šel omluvit. Myslí si, že vraždy páchá její otec. Laura stane z vozíku. Tom a Semir přijdou a Laura vezme jako rukojmí Daniela. Semir a Tom ji pronásledují. Laura se chystá na místo nehody, kde Daniel usmrtil Franka. Tom Daniela osvobodí a Laura spáchá na stejném místě, kde zahynul její přítel Frank sebevraždu. K závěru se Semir, Tom, Dieter a Hotte vyberou na rybaření. Tam Hotte pochopí, že nejlepší je pro něj zůstat u dálniční policie a tak důchod rázem zamítne.

6x12 Opožděná pomsta


Šéfová Engelhardtová se sprchuje.Při tom ji však někdo potají špehuje. Semi a Tom zatím hlídkují na dálnici. Na dálnici se stane velká dopravní nehoda. Šéfová přijde na místo nehody. Tom a Semir jsou překvapeni, když ji tam uvidí. Engelhardtovou někdo zavolal, myslela si, že to byly právě Tom a Semir. No oni dva to nebyly. Šéfové někdo zavolá. Netuší kdo to je. Na stanici zjistí, že to je jeden s mužů, pro kterého vedla vyšetřování. Muž se jmenuje Erik Dekker. Dekker zanechal šéfové vkaz: Dokaž mou nevinu. Pokud šéfová nedokáže, jinak budou další mrtvý. Semir a Tom jdou vyslechnout pan Tielovú. Dekker se dožaduje spravedlnosti za každou cenu. Mezi tím jde šéfová za jeho bratrem. Šéfová příjme na pomoc paní doktorku Partelomovou. Semirovi padne do oka. Tielová se dostane do ohrožení. Semir a Tom jí jdou rychle na pomoc. Tielovou napadnou v její kanceláří a pachatelé utečou. Tom a Semir uvíznou na staveništi. Později se prokáže že bratři Dekkrovi jsou dovjčata a Dekker byl po celou dobu vlastně Erik Dekker. Nic netušící šéfovou a pani Tielovou se pak snaží zapálit. V tom vtrhne do domu Tom a Semir. Semir jen tak tak zapalovač chytí. Semirovi u pumpy shoří bunda. Dekker zahyne při výbuchu v továrně. Šéfová je v pořádku a Semir se udobři s Andreou a i paní doktorkou.

6x13 Smrt novináře

Jistý novinář Armin Dahlen utíká před Lambertovými lidmi, jejichž vyfotil když převáželi toxický odpad, který nalévali do řeky. Do cesty se mu připletla šéfová Engelhardtová, která ho srazila. Ochotně ho chce odvézt do nemocnice. Při převozu do nemocnice Dahlena Lambertovy kumpáni Jakobsen a Schult odstřeli rovnou do hlavy. Dahlen stihne dát nic netušící šéfové fotoaparát do kabelky. Šéfová má nehodu. Když přijdou Tom a Semir na místo nehody, zůstanou všoku. Uvidí totiž šéfové auto. Šéfové se chvalabohu nic vážného nestalo. Shult a Jakobsen sledují policii a chtějí získat fotoaparát za každou cenu. Zastaví pohřební vůz s mrtvolou Dáhlena, ale fotoaparát nenajdou. Poté jdou taky prohledat byt manželky Dahlena. U Dahlenové fotoaparát také nenašli. Už tedy zbývá jen byt šéfkové Anny Engelhardtové. Dieter se chystá na lékařskou prohlídku kvůli povíšení a Hotte ho trénuje. Pijí každý den různé energetické nápoje, aby byly ve formě. Tom a Semir se jim posmívají. Lambert začíná být pro fotoaparát nervózní a pošle Schulteho ukrást z auta fotoaparát . Mezi tím šéfová v kabelce ve svém bytě najde fotoaparát a celý případ jí dá souvislost. Schult s Jakobsenem ji napadnou v bytě. Tom a Semir ji stihnou zachránit a utíkají za nimi. Šéfová pracuje v kanceláří i navzdory zákazu. Jakobsen, Schultuvkomplic zahyne u nehody. Tom a Semir později zjistí, že Jakobsen byl kontaminován chemikálií. Nebýt popáleninám, co měl na ruce, tak by si toho nevšimli. Hotte a Dieter již mají pokrk těch energetických nápojů, ale stále pokračují v tréninku, aby byl Dieter fit. Semir a Tom jdou do továrny, zjistí, že Jacobsen tam už půl roku nepracoval. Stopy k závěru zavedou k Lambertovi. Bachman se má setkat s Lambertem. Ti se chystají vypustit chemikálii do řeky. V tom jim Semir a Tom s posilami zabrání. Semir chytí a zatkne Schulteho. Napadne jim plán, a Schulteho oklamou, že je kontaminován i on. Ukážou mu vlas, ten byl ale Hotteho. Schult znervózní a všechno jim pěkně vyklopí. Řekne jim, kde se chystá Lambert vypustit chemikálii. Jako vždy, naši hrdinové přijdou v pravý čas. Tom skočí na cisternu. Lambert a Tom s cisterni vyskočí a ta nabourá do vrtulníku. Lambert utíká. V tom přijdou na posilu neohrožená dvojka Dieter a Hotte. Dieter se v plné kondici rozběhne a dopadne sám Lamberta. Semir a Tom Dietera pochlubí, v jaké je kondici a zároveň mu sdělí, že trénink odložili až o šest neděl. Tom a Semir se mu opět začnou posmívat.

6x14 Hluboký pád

Werner Freese spolu ze synem Marsellem spěchají na fotbalový trénink. V tom způsobí ze svým autem na dálnici nehodu, při níž se vybourá a těžko zraní žena. Žena má jen 23 let. Převezou ji do nemocnice. Tom a Semir spustí pátrání po stříbrné audi , co nehodu způsobilo. Werner přijde do své firmy. Tam ho čeká šéf, který ho vyhodí. Werner se chce vyhodit sám z vlastní vůle, což i spraví. Tom a Semir zatím prověřují všechny stříbrné audi na okolí. Když přijdou k domu Freeseho, tam Toma pozná spolužačku s 10 třídy Isabelu Stegnerovou. Při rozhovoru s Isabelou přijde domů Werner a seznámí se s Tomem Kranichem osobně. Syn Marsell potvrdí svému otci falešné alibi. Tom a Semir přesto přezrou jejich audi a najdou tam stopu. Syn Marsell na stanici ještě jednou podepíše Tomovi otcové alibi. Hotte a Dieter jsou na sebe naštvaný a hádají se. Tom a Semir přijdou s Wernerem do nemocnice navštívit ženu, co na dálnici měla nehodu. Měla potvrdit Wernerovi alibi, ale paní Bayerová už umřela. Werner a Marsell zůstanou v šoku. Werner začne být Isabelu, myslí si, že stále něco má s policistou Tomem Kranichem. Za dveřmi je sleduje Marsell. Na otce se rozzlobí a vrátí mu i medaili, co mu dal. Otec se zhroutí. Marsellbežý za Tomem a Semirem říct pravdu, že nehodu zapříčinil jeho otec. Dieter a Hotte se opět začnou hádat kvůli jakémusi pravítku. Při policejní prohlídce Werner napadne Dietera a Hotteho a Hotteho těžce zraní. Ukradne Bonrathovi služební zbraň a zastřelí ní svého šéfa. Bonrath si při těžce zraněném Hottem vyčítá, že mu prodal starý fotoaparát a koupil si nový, proto se vlastně na sebe rozhněvali. Werner sleduje Isabelu, jak se mají k sobě s Tomem. Potom Tom něco uslyší. Werner se skryje dole ve skladu. Tam udeří Toma a rozběhne se za synem a Isabel. Nechytí ho ani Semir a ujde jim na motorce. K závěru Werner vezme jako rukojmí syna Marsella a utíká sním. Marsell strhne volant a s polcajním autem se vybourají do příkopu. Marsell vezme zbraň a chce zastřelit svého otce. Tom a Semir ho přemluví. Pak se rozběhnou za Hottem do nemocnice. Dieter mu dá svůj nový fotoaparát a opět je vše při starém.

6x15 Zrada

Semir u šéfové požádá o dovolenou. Mezi tím je na parkovišti zastřelen řidič kurýrní služby. Jeden řidič kamionu to sleduje a začne vraha pronásledovat. Na dálnici doslova vyletí auto s řidičem. Hottezistí, že pachatel ukradl nějaký balíček. Dieter je také na dovolené a Hotte musí všechno dělat sám. Semir zase pospíchá vyřešit případ co nejrychleji, aby stihl dovolenou s Andreou na Mallorce. Tom a Semir jdou do klenotnictví BECKER za paní Wagnerovou.
Ta jejich pošle na hřbitov za paní Zaidlovou, její otec sedí nevinný ve vězení. Později podstrčí Wagnerová do stolku Sebastionovi náramek. Policie ho zatkne. No ke konci případu se vyjasní spojitost mezi AchimemKrugrem a s Rolerdem. Paní Zaidlová je právě u Achima. Ten ji vezme jako rukojmí, ale pak zdrhne. Tom a Semir ho honí a nakonec se vybourá v autě. Andrea a Semir si udělají vlastní dovolenou na střeše dálniční policie.

6x16 Stíny minulosti

Semir nechce věřit Tomovi, když mu řekne, že byl u jasnovidky. Ta mu předpovídá, že potká svou životní lásku a zamiluje se. Semir si sněho utahuje. Najednou kolem nich doslova proletí náklaďák. Náklaďák se dostane do kolize a způsobí dopravní nehodu. Tom zachrání malé dítě. Řidič kamionu jistý Oliver nesl náklad pro firmu Kargo Inernational. Šéfovová v kanceláři přijde za Andreou a uslyší podezřelé zvuky. Najednou šéfová uvidí pod stolem psa. Andrea jí vysvětlí, že je její kamarádky a musí se o něj postarat. Šéfová Johanese v kanceláří nechce a musí pryč. Do kanceláře zavítá krásná Elena Krugerová a hledá Toma Kranicha. Elena pracuje ve firmě Kargo Inernational. Tom vysvětlí Eleně, že ridič kamionu, co způsobil nehodu, téměř zabil v stotřicítce ženu, která leží v nemocnici. Zatím Leon Cirs a jeho banda přebírají zboží, kde jsou drogy. Cirs zjistí, že Jan Wagner, řidič kamionu měl nehodu a náklad naštěstí policie nekontrovala. Tom a Elena si vymění vyzitky. Semir už začíná tušit, že Elena je ta Tomova životní láska, co mu jasnovidka předpověděla. Tom a Semir uvidí Andreu poprvé s Johanesem, fenou basetů, alergickou na kokain. Chlapci ho musí na hodinu pohlídat. Johanes zatím najde v kamionu stopy po drogách. Johanes začne na tolik dovádět, že Tomovi roztrhá sako. Andrea vysvětlí Semirovi a Tomovi, že Johanes byl policejní pes a vždy když ucítí koks a drogy, začne vyvádět. Semir a Tom se hádají, kde půjdou vyšetřovat. Tom si vybere firmu, kde samozřejmě pracuje Elena. Mezi tím Hotte a Dieter pod stolem otravují Johanese. Šéfová je nachytá jak jim trčí zadky s pod stolu a rozčílí se. Pak si ho Dieter a Semir vezmou sebou do služebního Semirovho BMW. Zatím Tom vyslýchá Elenu. Dozví se, kam měli přepravit náklad s videorekordérmi. Johanes zase vyčmuchá kokain. Tom pozve Elenu na večeři. Elena varuje svého bývalého milence Leona Cirse, že byla u ní policie, a musí zmizet. Cirs se rozhodne jí pomstít. Tom a Semir přebírají případ. Semir obvyňuje Elenu Krugerovú, že může v tom být zapletena. Tom se na něj naštve a rázem to odmítá, protože se mu Elena líbí. Tom se tedy setkává s podezřelou. Při romantické večery se Tom a Elena sblíží a stráví romantickou noc. Elenu ale sleduje jeden s Cirsovýchkumpánú. Když Tom odešel, zapomněl jsi u ní klíče. Když se vrátil, Elenu jen tak tak zachránil. Semirovi se ho nepodaří chytit a Cirsuv kumpán uteče. Při výslechu přijdou nato, že Elena nic nenetušila a tak už není podezřelá. Cirs se nyní zaměří na Toma Kranicha, proto, že si začal s Elenou. Tom zjistí v nemocnici od Eleny že za převoz drog je odpovědný její bývalý milenec Leon Cirs. Když se Tom líbá s Elenou, přistihne jejich Cirs. Cirs unese Elenu. Nařídí Tomovi, aby přišel na dohodnuté místo, kde mu ji prodá. Cirse zastaví a shoří v autě. Tom a Elena si mohou vydechnout, že je už po všem.

6x17 Rozloučení

Na dálnici je přepaden kamion, po honičce způsobí na dálnici nehodu. Zloději v kuklách ukradnou náklad. Tom je s Elenou šťastně zamilovaný a sedí v restaurací. Semir přijde pro Toma kvůli nehodě na dálnici. Tom musí jít sním. Semir a Tom se chystají navštívit podezřelého pana Marze. Marze před tím stihnou zastřelit v jeho vlastní vile Cirsovi kumpáni. Tom a Semir přijdou pozdě, už je mrtvý. Tom a Semir netuší, že Leon Cirs nezemřel a žije. V těžkých bolestech se Cirs rozhodne zlikvidovat Toma Kranicha za každou cenu. Semir, Andrea jsou na romantické večery spolu s Tomem a Elenou, tý se stále mezi sebou mazlí a nevšímají si je. Semir a Tom na patologii zjistí, že ten koho vydělí umřít možná nebyl Leon Cirs a čekají na správu a výsledky.Tom se chystá požádat Elenu o ruku. Semir se ho stále snaží podstrčit, aby to udělal co nejdříve. Elena řekne Tomovi zprávu, že s výletu, na kterém byly se nevrátila sama, čeká totiž s Tomem dítě. Tom je ze zprávy nadšeni a hned to oznámí Semirovi. Když Tom odejde s Eleninho bytu, Leon Cirs nastraží do Eleninho auta bombu. Tom ji nestihne včas varovat a tak Elena vybuchne v autě. Tom zjistí, že bomba měla být nachystána pro něj. Semir Cirse honí, ale i tak se Cirsovi podaří utéct. Tom je smutný a zdrcený ze smrti jeho životní lásky Eleny Krugrové. Tom za opíjí v baru. Semir mu přijde pomoci a utěšit ho. Tom se rozhodne pomstít Eleninu smrt a vydá se na svou poslední akci zastavit Cirse a jeho bandu. Cirse a jeho bandu policie napadne. Cirs utíká a Tom si ho podá. Při souboji nad ním vyhraje, ale nezastřelil ho. Tom dá u šéfové výpověď. Semir je naštvaný. Tom se přijde rozloučit s celým týmem dálniční policie. Nakonec se rozloučí i ze Semirem, který tak zůstane na krátký čas bez parťáka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama