5. série

1. dubna 2014 v 18:03 | Brittany11 |  série
5x01 Jízda smrti linky 834

Dieter se stahuje a tak převáží svůj nábytek. Zatím nedaleko z budovy skáčou parašitusti. Jeden s nich jménem Many se dostal do kolize, na dálnici přistál s padákem a způsobil dopravní nehodu, kde havaroval i nákalák s Bonrathem a Hottem a jeho nábytkem. Semir a Tom pátrají po druhém z parašutistů. Stopy je zavedou do centra města, kde ukradnou 10 000 000 DM. Semir a Tom jejich propadnou a strhne se přestřelka. Gangsteři utečou do autobusu linky číslo 834. Vtom se veze i manželka jistého pilota Angelika a její dcera, dva kluci, stará žena a jeden právník.Autobus Tom a Semir pronásledují, no marně. Nechce totiž vůbec zastavit. Prorazí i zátarasu. Poté, co autobus zastane, únosci požádají o cisternu s nádrží. V tom přijde Semir , ale sám se stává rukojmím.
Po natankování gangsteři propustí nějakých rukojemnýkov dle dohody. Zloději však utečou. V bandě je az zapletena žena Jasmína, ta predstera rukojmí. Semira nechají v autobuse a musí si poradit sám. Tom mu jde na pomoc ve vrtulníku. Všechny zachání, no Semira nestihne, protože je připoután o volant. V tom ho napadne, aby ho sebral i s volantem, a tak vyskočí s autobusu a jen tak tak se zachrání. Dokonce se jim podaří zachánik i pejska staré paní jménem Mufík. Drama s autobusem je tak šťastně u konce, a všichni si mohou spokojeně vydechnout.

5x02 Horečnaté sny

Semir pronásleduje LandRover, který jde v proti směru. Za ním jdou Dieter a Hotte na Porsche. Rover projde zátarasy a havaruje. Tom má opět zpoždění . Když Tom přijde, Semir se na něj naštve, že permanente chodí vždy a všude pozdě. Semir a Tom přijdou nato, že se jedná o přepadení banky dvěma pachateli, který se nakazili smrtelným virem. Zatím jeden s nakažených Rumun Tadesce v nemocnici virem podlehne a zemře. Druhý Van Heerlen zase unese Semira, protože Tom zapomněl natankovat svůj Mercedes a tak museli zastavit, to Van Heerlen využil.
Tom začne pronásledovat Semira v autě jakési paní, to se pokazí a přestoupí si a skáče s kamionu na kamion. Přestoupí si do náklaďáku a řidič je celý bez sebe, že je v takové akci. Semir přesvědčuje Van Heerlena, aby zastavil, protože je nakažený virem, ale neposlouchá ho.
Mezi tím jim na Mercedesu dojde benzín, a to je šance pro Semira, jak utéct. Zaparkuje u benzínové pumpy, kde nanich čeká Hotte v přestrojení, šéfka a komando, ale nepodaří se Semira osvobodit a Van Heerlen sebere druhé auto a při útěku vyhodí cisternu do vzduchu.
Nakonec Tom s Andreou přijdou nato že Van Heerlen byl voják a má namířeno na letiště. Tam Tom zachrání Semira. No Van Heerlen utíká na skútru. Semir a Tom ho pronásledují také na vodě. Tam ho chytí a skútr vybuchne. Semir a Tom zůstávají v nemocnici na pár dní v karanténě, kde se Semir Tomovi omluví, že se k němu tak choval, protože všude chodí pozdě.

5x03 Smrt z motoru

Na dálnici dostane nehodu žena Betina, která se chystá na svou svatbu. Její auto Opelzničeho nic explodovalo. Tom neví najít Semira. Ten si užívá s nějakou ženou. Andrea na něj žárlí. Semir ne a ne přijít do služby. Tom je už nervózní a jde ho hledat. Najde ho v bolestech na posteli doslova chyceného po divoké noci. Vezme ho na ramenou k masérovi. Masér je však jedna velká a tlustá paní, která sním řádně zatočí. Semir se může od bolesti zbláznit. Tom se mezi tím rozhodně oznámit ženichovi BerndoviRakemu smutnou zprávu o smrti jeho přítelkyni Betiny, kterou si měl vzít v den svatby, kdy zemřela. Bernd se rozhodne pomstít její smrt za každou cenu. Vyní jednoho chlapíka ze servisu, který jí opel opravoval. Tom se chystá do servisu za majitelem, ten však ujde. Tom ho nahání a nakonec skončí srážkou do autobusu. Semir zavolá Tomovi aby pro něj přijel, že už je v pořádku.

5x04 Těžká volba

Semir Gerkhan a Tom Kranich jsou pověřený na doprovod jedné korunní svědkyně. Při převážení jejich BMW a konvoj napadnou teroristé a zvrtne se mezi nimi obrovská přestřelka na dálnici. Naštěstí Tom a Semir svědkyni ochrání. Toma přišla navštívit jeho sestra Nadja. Ochrana korunní svědkyně nekončí a Tom ze Semirem ji musí dál chránit, aby se jí nic nestalo. Když Tomova sestra odchází tak ji unesou. Tom je odvolán, protože je to jeho sestra. Tom,Semir,Andrea,Hotte a Dieter vymyslí spolu plán, jak vysvobodit Nadju. Tom a Bonrath unesou ze skrýše svědkyni. Té vysvětlí, že mají Tomovu sestru a musí ji za ni vyměnit. Šéfová Anna Engelhardtová se převlékne za svědkyni a jde s Tomem na dohodnuté místo výměny. Lorenza se jim podaří oklamat a tak je svědkyně a Tomova sestra v bezpečí.

5x05 Obchod se smrtí

Na dálnici se točí nelegální Crash Filmy. Modré Camaro s kaskadérem naběhne vysokou rychlostí na předem připravenou rampu a více krát se převrátí. No Camaro však způsobí nehodu s Fordem, jehož řidič nepřežil. Celou nehodu natáčel na kameru Weber, producent Crash filmů. Tom říká Semirovi, že má atraktivní sousedku, jejíž shlédnout do pokoje a pozve Semira na sledovací večer, ale sousedka si koupí bohužel záclony. Zjistí se, že modré Camaro řídil Denny, protože nemá peníze na operace své nemocné sestry Miriam, která chce jít na operaci do USA. Případ zavede Toma a Semira na stopu k Dennymu. Weber začne na Dennyho tlačit, aby ještě jednou udělal poslední jízdu. Dennyho sestra Miriam má o bratra strach a donese ukázat Tomovi a Semirovi fotky z crash filmů, které dělali. Přijdou na to, že Denny chce udělat poslední crash film. Weber mu však do auta připraví bombu a Danny je v ohroženi. Tom a Semir ho vytáhnou včas z auta a zachrání. Proti předpisům nechají Tom a Semir Dennymu a jeho sestře peníze na operaci

5x06 Láska až za hrob

Na dálnici cestuje Andrea jako každý den do práce. V tom se vedle ní objeví Opel a řidič s ní začne flirtovat. Nečekaně do Opelu ze zadu narazí červené Volvo a vytlačí ho. Další auta narazí do kamionu. Andrei se naštěstí nic nestalo. V tom přijde Semir a v sanitce ji utěšuje.Andrea přišla domů a nevěřila vlastním očím. Její bývalý přítel Patrick ji prosil o odpuštění, ale Andrea ho odmítla. V domě našla prsten a růže. Hned šla za Tomem a Semirem. Patrickovi se podařilo uprchnout a zinscenovat vlastní smrt. Patrcik Andreu unesl a jeho posedlost k ní ho přinesla až na myšlenku společně skočit a zabít se z veletržní věže. Tom a Semir přišli včas a naštěstí tomu Patrickovi zabránili.

5x07 Schölderův sen

Tom a Semir pronásledují zločince na dvou autech. Dostanou se do kolize. Semir zabrzdí a jedno s aut se vybourá pod most. V autě byl kufřík s obrovským množstvím peněz. Jeden bezdomovec Schmölder najde v autě kufřík s penězi a využije šanci na lepší život. Jeho kamarád spolubezdomovecJuppe se mu to snaží vymluvit, aby peníze odevzdal policii. Schmölder zajde za svou dcerou Marií, aby mu odpustila. Myslí si, že když má nyní peníze, všechno změní, ale mýlí se.Tom a Semir zatknou hlavu mafie Matuscheka díky plánu ze Schmölderem. Peníze s kufříku nechají opět proti předpisům Schmölderovi a jeho dceři Marie, který se chystají z letiště utéct.

5x08 Zlý sen

Za Tomem přišla jeho bývala kolegyně a přítelkyně Petra. Najednou jdou kolem Semira, který řídí s Bonrathem dopravu. Tom dá vědět, že si jde s Petrou někam vyrazit. Zastaví u benzínové pumpě. Petra jde dovnitř. Pumpu však dva gangsteři s kuklou na hlavě přepadnou a Petru postřelil. Tom nemůže uvěřit vlastním očím a tak rychle běží za ní. Podívá se do očí jednomu s gangsterovi, který ji však nezabil, ale Tom byl přesvědčen, že to byl na sto procent on. Zapamatoval si jeho oči přes masku. Gangster utíká a Semir ho nahání na BMW. Způsobí hrůzostrašnou dopravní nehodu a podaří se mu utéct. Bohužel, Tomova přítelkyně Petra v nemocnici zemřela. Tom je nešťastný a jde pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Toma a Semira zavedou stopy na jedno staveniště. Tam pracuje jeden z gangsterů - JensHabermann. Jde kolem Toma a Tom se mu podívá do očí, hned pozná ten výraz a rozběhne se za ním. Tom sleduje Habermanna až do jeho bytu, kde bydlí i jeho přítelkyně. Tom vrthne do bytu a tam na Toma nastraží past druhý gangster a zastřelí Tomovou zbraní Habermanna. Petersová ,přítelkyňeDrägera,toho druhého svědčí křivě proti Tomovi a Tom je obviněn z vraždy a suspendován. Ve skutečnosti Dräger zabil Jense, ale Tom si nanic nevzpomíná, protože nic neviděl. Semir a Tom je sledovali na letiště. Vědí že chtějí odletět do USA a nastražili na nich při odchodu nemilé překvapení. Drägera, dvojnásobného vraha se však hned nepodařilo chytit, ale i na něj došlo díky Tomovi na letišti.

5x09 Černá vdova

Na dálnici se řítí jakési červené sportovní auto. To však přeletí do prostisměru a způsobí nehodu. Tom a Semir mají případ na starosti a vyberou za se přítelkyní právě zastřeleného Franka Schwarze. Andrea zjistila, že má nové příjmení Kosche. Tom a Semir se vyberou za paní Schwarzové, ale je jim podezřelé, že za zastřelením manželem vůbec netruchlí. Když Tom a Semir honí Hofmana, který se pokoušel utéct, přišla k němu Silivie jako první a zabila ho. Toma a Semira přesvědčila, že už byl na místě mrtvý. Tom se do Silvie bez váhání zamiluje. Netuší však, že Silvie je do všeho zapletena. Později oznámí šéfová Tomovi, že našli Silviiine tělo. Tom zůstává být smutný. Andrea však príide nato, že to nebyla zabytá Silvie, ale jiná žena. Tom na konci případu zjistit pravdu o své nové lásce , ale bohužel, ta umírá v jeho náručí.

5x10 Rychlost

Semir a Tom nemohou uvěřit vlastním očím. Na dálnici se jezdí šílený muž s maskou prasete, jak Semir poznamená - Kanec. Najednou řidič s Golfu v masce prasete vyleze a nechá se odnášet větrem a na tričku má napsáno - Tino, vezmeš si mě? Na mostě to sledují novináři a také jsou stohu všoku. Mají ho natočeného na kameře. Muž s maskou prasete způsobí na dálnici dopravní nehodu a ujde. Klaus Weller, který řídil Golf s maskou na hlavě má autodílnu a nutně potřebuje sehnat úvěr. Doma má totiž těhotnou ženu Tinu.Jedna stých novinářek Stegemannová, která zjistila, že muž s maskou prasete, který způsobil nehodu je právě Klaus Weller. Začne ho vydírat tím, že to řekne jeho budoucí ženě a policii. Donutí Klause vyloupit banku. Klaus bohužel nemá na výběr a tak banku propadne. Šli dvěma auty no Tom a Semir nato přišli a čekali ho v garáži. Po divoké honičke na střeše parkoviště Klaus ztratí kontrolu nad autem a doslova vyletí. Klaus skončí v nemocnici. Tam ho navštíví Stegemannová. Tom a Semir ji tam uvidí a rozběhnou se zaní. Honí ji po dálnici. Řítí se pod most, který bude odpálen. Tom a Semir naštěstí zabrzdí. Žena však plnou rychlostí naběhne pod spadající most a tam zahyne.

5x11 Znepřátelení bratři

Na staveništi při dálnici muž v masce na jeřábu s betonovým blogem doslova způsobí chaoz na dálnici.Tom a Semir Tom a Semir přebírají případ. Vyberou se vyslechnout bratra LudwigaSolmseGeorgra. Ten je na bratra naštvaný, že všechno hází na něj. Tvrdý, že na žádném staveništi nebyl, jeho manželka mu to potvrdí. Andrea oznámí na stanici Tomovi, že zdědil majetek po mrtvém strýci, jehož neviděl 20 let. Tom je s toho nadšený. Karl se setká s Ludwigem na staveništi a začne ho vydírat o peníze. Žádá poslední krát 50 000. Ludwig souhlasí, ale Karl ještě netuší, co na něj Ludwig chystá. Georg je jde naštvaný za svým bratrem do otcovy firmy. Obviňujeho zato, že zfalšoval poslední závěť. Tvrdý že George měl jejich otec raději než Ludwiga. Mezi tím Ludwig nastraží na Karla v jeho buňce past. Vyletí do povětří. V tom pideGeorg a uvidí ho jedno auto. Automaticky se stává podezřelým číslo jedna. Tom a Semir jdou vyslechnout právničku. No netuší, že právě ona má poměr s Ludwigem a pomohla mu zfalšovat otcův závěť a tak přivede Toma a Semira na falešnou stopu, která vede k nevinnému Georgovi. Georg uvidí Ludwiga, jak se líbá s právničkou. Svitne mu, že ve falešném závěti mu pomohla právě ona. Odstaví své auto a vleze do Ludwigovo. Unese ho na místo, kde zemřel jejich otec a tam ho přinutí, aby se ke všemu přiznal. No obrátí se to proti němu. Tom a Semir jdou k Georgové manželce. Ta jejich navyguje na místo, kde by se mohi bratři nacházet - místo srmti jejich otce. Tom a Semir přijdou včas a Georga zachrání. Ludwig utíká a Semir a Tom ho nahánějí, skončí ve vodě. Tomovi na konci případu přijde poštou velký balík. V něm najde malou sbírku lodiček. Všichni se začnou s něj smát.

5x12 Tina a Aysim

Dvě dívky Tina a Aysim právě končí školu. Aysim je nucena svým otcem na výdej za jednoho muže, kterého vůbec nemá ráda. Steeg, jeden s pasáků ukradl kufřík s kokainem od svého šéfa Böhmera, jehož sestřelil na dálnici. Tina a Aysim na stanici čekají na vlak. Ten má jít později a tak se rozhodnou ze Steegem nastoupit do jeho auta, aby je vzal domů. Steeg však začne flirtovat s dívkami. Aysim chce vystoupit, no nemohou. Tina odvede od Steega pozornost, zavede ho do kouta a kopne ho. S Aysim ujdou na Steegověm autě. V kufříku auta najdou drogy. Ty se rozhodnou nechat si a začít úplně od začátku. Mají společný plán - přístav De Haan v Belgii. Tam jednou byli ze školy na výletě. Otec AysimNehmet své dcery chce najít a požádá Toma a Semira, aby mu pomohli. Obvyňuje se za Aysim útěk, protože ji chtěl oženit s mužem, kterého ani nezná. Mezi tím Tina a Aysim vymění auto a ukradnou na parkovišti modrý Lexus. To ale netuší, že Steeg jde přímo za nimi a sleduje jejich. Chce dostat peníze a drogy za každou cenu zpět.Dívkám se podaří dorazit na plánovaný cíl do přístavu v De Haan v Belgii. No mají za sebou policii a Steega. Tom a Semir přijdou nato, že tam mají namířeno a tak se vydají za nimi. Jen tak tak zabrání Steegovi, aby je na pláži nezabil. Obě dívky jsou díky Tomovi a Semirovizacháňené.
Nakonec otec AysimNehmet slíbí, že se nemusí za nikoho vydávat, a tak jsou obě děvčata nadmíru spokojené.

5x13 Závodí stáj

Jistý řidič jménem Timo má závodní stáj. No má jeden problém. Má auto, ale nemá v něm motor. Chybí mu na něj totiž peníze. Jeho přítel Bernd dostane nápad. Ukradnou auto. Vybrali si černou Audi A8. Udělali ale chybu. Nechali si na sobě závodní masky. Majitel auta však na Tima a jeho přítele namíří zbraň. Tom a Semir mu zabrání v střelbě. Timo ze svojí partou rychle utíká na právě ukradeném Audi. Když s autem přišli do garáže, Bernd ho zkontroloval a našel tam dokument, vněmž byly jakési úplatky. Bernd se rozhodne za Timovími zády vydírat Dr. Krävna. Ten pošle do jeho autodílně svého muže, aby se mu pohrál ze závodním autem. Při jízdě Bernd dostane s autem nehodu a zemře. Tom, Semir a Tim ho už nestihnou zachránit. Tim byl zklamaný, protože chtěl sním jít do ameriky. Tom a Semir našli u Berndové dílný kopii dokumentů, se kterým Dr. Krävna vydíral. Timovi už pak bylo všechno jasné. Timo nechá své přítelkyni Manu odkaz, že se jde pomstít za Berndovou smrt Krävnovi a pak spolu odletí do ameriky. No na jeho překvapení Kräven unesl Manu. Na kazetě, kterou vzali Tom a Semir na stanici díky Bonrathovi zjistí, že zvuk, který slyšeli v pozadí je vodopát s přehrady. Tom a Semir se tam vydají s vrtulníkem. Timo a Manu jsou v ohrožení. Kräven a jeho kumpáni na nich útočí na přehradě. V tom přiletí na pomoc Semir a Tom. Tom sestřelí svojí zbraní jednoho kumpána. Semir se zase dostane do bytky s Krävnem. Poraní ho na ruce, ale Semir si jako vždy poradí. Tom zůstal viset na laně, ale naštěstí se vyštveral sám nahoru. Kräven padá dolů do útesu. Manu a Timovi se nic nestalo jen díky Tomovi a Semirovi. Po případu se vydávají na policejní ples. No ten jim najednou zmaří další případ.

5x14 Věc cti

Semir se připravuje na přednášku do školy. Mezi tím jde po dálnici armádní kolona. Kamion způsobí nehodu a exploduje. Tom a Semir přijdou na místo činu. Řidiče desátníka Ekersa na místě zabilo. Semir jde do školy vyučovat. Zatím se Tom vydá vyslechnout vojáků do vojenských kasáren. Tom jde navštívit Rice, ale ten má výcvik v lese. Ten Tom přeruší a začne se vyptávat na mrtvého Ekersa. Zatím Semir vyučuje ženy ve škole. Simon něco tají, ale Ric mu zakáže říct pravdu. Na konci případu Tom přijde nato že je v Ekersové vraždy je zapleten Simons. Tomovi se podaří zatknout Ricka. Simons začne viset nad útesem. Odřízne se a spadne. Po vyřešení případu se vrací Semir s přednášky a Tom mu řekne, že mu chyběl.

5x15 Falešná hra

Při dálnici havaruje helikoptéra, tkorú řídil Karl Schmid - obchodník s realitami. Při nehodě přijde o život. Ukáže se, že jeho vrtulník někdo naschvál poškodil. Tom a Semir tedy začnou vyšetřovat vraždu. Podorzrviý je jistý Max. Tom a Semir ho začnou vyslýchat, ten utíká a ujde jim. Max se snaží objasnit svou nevinu ale všechno hraje proti němu. Tom a Semir Maxovi zachrání život. Maxe nakonec i tak zatknou zato, že chtěl za každou cenu pomstít smrt svého otce.

5x15 Falešná hra

Při dálnici havaruje helikoptéra, tkorú řídil Karl Schmid - obchodník s realitami. Při nehodě přijde o život. Ukáže se, že jeho vrtulník někdo naschvál poškodil. Tom a Semir tedy začnou vyšetřovat vraždu. Podorzrviý je jistý Max. Tom a Semir ho začnou vyslýchat, ten utíká a ujde jim. Max se snaží objasnit svou nevinu ale všechno hraje proti němu. Tom a Semir Maxovi zachrání život. Maxe nakonec i tak zatknou zato, že chtěl za každou cenu pomstít smrt svého otce.

5x16 Krátké štěstí

Šéfová Anna prožívá krásné období. Je šťastně zamilovaná. Když přijde ze svou novou láskou na stanici, kolegové nemohou uvěřit vlastním očím. Nejvíce na ni září Hotte. Ten je do šéfové roky beznadějně zamilovaný. Phillip se rozhodne Annu požádat o ruku. No bohužel, už to nestihne.
Když se chystají do města, jejich auto je vybouráno a napadeno. Annin přítel to nepřežije. Vraždu Schult přišije právě unesené šéfové, protože Lisa, která ji unesla zabila Phillipa její vlastní služební zbraní. Tom a Semir a kolegové rozhodně stojí po jejím boku. Nevěří, že by jejich milovaná šéfová něco takového udělala, ale Schulte si myslí přesný opak. Za únos a vraždy může jistá Lisa. Ta obvyňuje Annu, že její přítel Phillip ji podvedl a její matku nechal kvůli Anne samou. Tom a Semir přijdou na to, že šéfkovou unesla právě Lisa , která měla dostatečný motiv. Přijdou na místo, kde vězní Annu. Hotte a Dieter jí pomohou, protože Anna se drží pod oknem za paraped. Lisa ukradne koně a utíká. Semir ji sleduje na druhém koni a Tom jde za nimi na svém CLkáčku. Lisa by se byla zabila, nebýt ochotavého Semira, který ji zachránil. Šéfová poděkuje Tomovi a Semirovi, že ji včas zachránili.

5x17 BistroTruckStop

Monika Wagnerová je majitelkou motorestu jménem Trucskstop. Rolf Lehmann, jistý obchodník s realitami se tváří jako Moničin velký přítel, ale pravda je však úplně jiná. Právě Lehmann je zapleten do výtržnictví na její motorestu. Monika má hlavu ve smutku, neboť její ničí její milovaný motorest, o kterém už dávno snila, že ho bude jednou vlastnit. Tom a Semir se jí rozhodnou pomoci a začnou motorest spolu s kolegy sledovat. U dálniční policie má být někdo povýšený. Semir a Tom se hádají, zda to bude jeden z nich. Tom a Semir dostanou nápad, jak oklamat Lehmanna .Její manžel byl napaden a leží v nemocnici. Monika se vymluví na Costnera, majitele jisté restaurace. Monika se rozhodne vydírat Lehmanna za 250 000. Semir a Tom to poslouchají. Lehmann utíká na náklaďáku. Tom je zavěšen pod ním. Lehmann vyskočí a Tom jen tak tak také před výbuchem náklaďáku. Lehmanna a jeho kumpána zatknou. Šéfová na konci případu povýší Hotteho Herzbergera, všichni si připíjí na Moničin Bistro Truckstop.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama