4. série

1. dubna 2014 v 18:00 | Brittany11 |  série
4x01 Pekelná jízda na dálnici A4

Po smutné smrti AndréhoFuxe, který zemřel na dně moře na Mallorce se Semir opět vrací v plné síly do služby. Dieter a Hotte způsobí velkou hromadnou nehodu na dálnici A4. Srazí se více než 400 aut. Kolegové stále čekají na nového kolegu Toma Kranicha, ale stále nechodí. Tom pospíchá na kole do práce, vtom se setká se svým budoucím parťákem u dálniční policie SemiremGerkhanem, jen ho ještě nezná. Najednou Toma srazí mercedes.Řidička Susanne a její spolujezdec Ed, který mají namířeno do Aechen a vezou ze sebou i Susanninu malou neteř vezmou sebou jako budoucího policistu Toma Kranicha do svého Mercedesu. Hned vnástupu má Tom rušný den. Ukáže se, že Mercedes má problém s brzdamy a nedokáže se zastavit. Semir se dozví, proč jeho nový parťák Tom Kranich má zpoždění. Má nato důvod, sedí totiž to v neovladatelným autě. Semir informuje Toma, že se blíží do města a Doktor Bruesseler nedovolí, aby Mercedes prošel městem. Postaví proto sudy s vodou. Semir je však prorazí a zachrání posádku. Později se jejich auto blíží k mostu Scherbergu. Policejní prezident nedovolí jeho zvednutí a tak se Hotte a Dieter snaží přesvědčit vrátnou aby ho zvedla. Nakonec ho naštěstí zvedne a ministerský předseda povolí spustit most, ale nestihnou ho spustit v pravý čas. Proto Bonrath udělá z odtahovky odrazovou rampu a tak most BMW a Mercedes přeskočí. Posádka je zachráňená již podruhé . K závěru dramatické honičke s neovladatelným autem Toma jakoby náhodou napadne aby dítě a ostatních vytáhli vrtulníkem. Po vytažení nekontrolovatelné auto vybuchne a všichni se zachrání. Semir se seznámí s Tomem a tak se začíná jedno krásné a dlouhé přátelství.

4x02 Zajíc a ježek

Ze závodní dráhy je ukradené závodní auto, které později na dálnici zaútočí na Porsche, vněmž se veze obchodník s diamanty DeBreer. DeBreer se marně snaží vyhnout útoku, no i tak přišel o život. Semir a Tom musí vyšetřit vraždu a jdou prověřit závodní stáj. Zjistí, že závodní auto patří Alexanderu
Vollberthovi. Později se objeví i jeho přítelkyně Jennifer
Vollberth. Napovrch vyplouvají informace, že Alexandra měla poměr s DeBreerem.Tom a Semir při jízdě na automobilové dráze zjistí, jak se vrah s autem dostal od závodů a vyměnil se. Stále jsou však přesvědčeni, že nehodu na dálnici, která zabila DeBreera mají na svědomí dvojčata.

4x03 Na útěku

Dva nezletilý kluci ukradli náklaďák a způsobily na dálnici nehodu. Při převozu zločince WalteraFromma se auto převrátilo a Frommovi se podařilo utéct. Fromm měl po útěku jasný cíl, chtěl se vrátit ke své bývalé Lisy Bertramové. Na jeho velké překvapení Lisa už není sama, bývá s bývalým policistou Janem a čeká sním dítě. Fromm se rozzlobí a unese Lisu proti své vůli. Tom zatím vyšetřuje na kazetě propad, s pomocí odborníka na odečítání s rtů se dozvědí, že Lisa měla prsti v loupeži. Fromm ji zavede na letiště, ukradnou letadlo a snaží se uletět. Tom přichází na pomoc vrtulníkem a sleduje Semira, jak ho pronásleduje spolu s pilotem. Fromm se v letadle dozví, že Lisa je těhotná s Janem a chce spáchat sebevraždu. Naštěstí Lisu vyhodí z letadla a Fromm sám odlétá do neznáma.

4x04 Nepříjemné překvapení

Semir a Tom nahánějí Ferrari. To zaparkuje do garáže. Tom se dostane do problémů a Semir mu pomůže dostat ho nazem. Mezi tím se dva bratři pokusí vyloupit banku, což se jim také podaří. Jedna stará paní uviděla při loupeži dvou bratrů a nemohla odejít, protože její auto bylo špatně zaparkované. Werner, jeden ze dvou bratrů sebral její auto a přesunul ho vlastníma rukama. Stará paní jen nevěřícně dívala. Pak si zapsala značku jejich auta a šla to oznámit na stanici dálniční policie. Po loupeži bratři ve své chatě v lese zjistí, že s původních ukradených 60 000 se stalo nečekaně 500 000 . Ty druhé peníze objevily v kufříku, který patřil řediteli banky.
Werner, dospělý muž, který přemýšlí jako malé dítě se rozhodne peníze nechat a koupit si benzínovou pumpu. Jeho bratr mu to ale nechce dovolit. Ředitel banky je nyní vydírán mafií pod vedením Baumana, který chce své peníze za každou cenu zpět. Semir se chce dát přeložit do zemské kriminálky. Tom se na něj rozzlobí. Semir a Tom přijdou nastopu kde se dva bratři ukrývají. V chatce najdou Wernera, ten se rozhodne utéct, ale Bauman ho v lese zastřelí Wernerův bratr se se snaží pomstít smrt svého milovaného bratra za každou cenu. Semir s Tomem mu vtom nakonec zabrání.

4x05 Slepá láska

Semir a Tom si klidu čtou noviny a dobře se baví. Najednou kolem nich projede červené kamaro s bandou, která nedá Semirovi a Tomovi klid a hází do nich plechovky od piva. Semir to vezme jako výzvu a hned se je snaží zastavit. Kamaro však vyletí z dálnice a způsobí nehodu, při níž ujde i žena, která ztratila paměť. Tom ji jen tak tak zachrání. Semir s Tomem zjistí, že žena se jmenuje Marie Bergrová. Zraněnou ženu převezou do nemocnice. Tom ji tam vyslýchá a padnou si do oka. Tom se v restauraci dozví že majitel si na Marii vzpomíná jak seděla u jednoho stolu s dvěma neznámými muži. Mezi tím dva nebezpečný gangsteři Schuster a Macke se snaží Marii Bergrovou v nemocnici najít a zabít, ale nenajdou ji tam a napadnou Toma a Semira. Marie však ztrátu paměti jen předstírala. Případ se tak zamotává a Semir jde v utajení do lesa prodat výkupné inkognito skrytý v autě. Tom je sleduje shora s vrtulníku, který byl zasažen, ale Tom naštěstí včas vyskočil. Vlese se strhne mezi Tomem a Semirem a gangstery přestřelka, při níž Marie Bergrová bohužel byla zasažena a umírá v Tomově náručí.

4x06 Tulipány z Ansterdamu

Na dálnici se vybourá autobus s důchodci. U řidiče zjistí, že byl nadrogovaný. Tom a Semir vyšetrujú pašování kokainu v domově důchodců. Tom tam pozná svého bývalého profesora Josefa Bärleho. Nakonec vysvytne, že všechny stopy vedou k staré dámě, která heroin skovávala pro vlastní potřeby.

4x07 Maniak na dálnici


Na dálnici dělá šílený muž jménem Jou rozruch. Střílí do aut, které vybuchnou. Semirovi se pokazilo BMW a hned zrána byl nervózní. Andrea ho ochotně svezla ve své nové červené Felicií.
Přišli na místo činu, kde úřadoval maniak. V tom přilétá jakýsi vrtulník, který řídí Tom. Semir je překvapen že tom má licenci na létání. S vrtulníkem se vyberou prohledat okolí, kde najdou auto a v něm nezákonnou látku, který maniak používá před útoky na dálnici. Při chystaný se na druhý útok na dálnici se Jou seznamy s chlapcem jménem Max. Max nechápe proč Jounútočí na nevynných lidí na dálnici. Jou měl v minulosti nehodu, která mu poškodila tvář a mozek.Proto se mstí útoky na dálnici. Ve zprávách uvidí, jak Semir říká, že ho dostane za každou cenu, to ho naštve a rozhodne se ho zabít. V tom mu však zabrání Tom. Později mu přijdou nastopu. Jou nastoupí do vrtulníku a Tom a Semir také. Ve vzduchu se zvrtne mezi nimi souboj. Jou se rozhodne skončit ze životem a tak spáchá sebevraždu.

4x08 Janina

Na dálnici si řidič kamionu užívá s prostitutkou a jezdí jako blázen. Způsobí dopravní nehodu. Vtom jim do skla náklaďáku narazí zavěšená mrtvola. Tom a Semir přijdou včas a zachrání oba. Zjistí totožnost mrtvoly muže - JerzyZaorski. Semir a Tom si myslí, že ho zabili vlastní lidé. Případ zavražděného nedá pokoj jeho bratrovi Waczlawovi. Ten si myslí, že ho zabila Janina. Janina má sestru Annu, kterou drží v zajetí v bordel lodi .Farář Heinrich Seilmann s dobrým srdcem přijde do bordel lodi inkognito a Annu se snaží pomoci k útěku no vtom jí zabrání Waczlaw. Waczlaw s farářem se jdou převézt. Janina jejich sleduje. Waczlaw zaútočí na faráře, kteří se snaží ujít v kukuřičném poli. No zasáhne ho, vtom přijde na pomoc Tom a Semir. Tom honí po poli Waczlawa, ten mu však zdrhne. Farář později v nemocnici zemře, předtím se vyzpovídá Semirovi. Zjistí, kde se nachází bordel loď. Janina si přijde pro Annu a její kamarádku a ujdou. Waczlaw jim je však opět v patách. Vtom opět přicházejí na pomoc Tom a Semir. Tom se rozběhne za Waczlawem. Ten skočí na jeřáb, kde je zavěšen starý autobus. Waczlaw a Tom tam na sebe útočí. Tom skočí na magnet a Waczlaw spáchá v autobuse sebevraždu. Janina a její sestra jsou v bezpečí.

4x09 Tajemná moc

Žena jménem Laura Wagner vede dvojí život, pracuje jako úřednice LKA a mezi tím přepadává auta s přepravujícími penězi pomocí speciální zbraní, která byla vyrobena pro FBI. Laura začne vyslýchat i stanici dálniční policie. Semir a Tom mají podezření., že je za tím právě Laura. Laura dá Tomovi do Semirovho služebního auta peníze. Toma zatknou a obviní. Na stanici šéfová Toma suspenzuje, ale Tom pokračuje ve vyšetřovaní dál a spolu se Semirem přijdou nato, že vtom je Laura namočená až po uši a nastraží s Hottem na ni past na kterou se chytí a dostanou ji.
Přidat komentář

4x10 Chata u jezera

Andrea a Semir se rozhodnou, že stráví romanitcký večer na chatě u jezera. Zatím se u nich přistěhují sousedé. Netuší však, že jsou to zločinci, který přepadli transportér s penězi a ukrývají se tak v lese před policií. Tom zatím vyšetřuje jiný případ, na všechno je sám. Šéfová se rozčiluje, proč jsou Andrea a Semir pryč, když mají nyní spoustu práce. Před příchodem na chatu Andrea vyloží s batohu Semiruv mobil, a tak se jim Tom nemůže dovolat.Semir je na Andreu naštvaný. Proto že Semir nemá mobil, rozhodne se navštívit sousedy. Soused mu dá ochotně zavolat. Semir si chce unich podívat fotbalový zápas, protože nemají v chatě televizor. Soused ho však nechce pustit dovnitř, aby se nedozvěděl, že přepadli transportér s penězi. Semir volá Tomovi na stanici. Vrátí mobil sousedovi a ten zpětně vytočí číslo, kde Semir volal. Tom se ozve jako policista dálniční policie, a to neměl dělat. Semirova identita je tak odhalena. dyž se Andrea a Semir konečně dostanou k vytouženému odpočinku, v tom přijdou kním sousedé - gangsteři. Uzavřou je do chatky a drží jako rukojmí. Tom přijde nato, kde se nacházejí a tak se plnou rychlostí řítí dostat je s problémů.

4x11 Nebezpečná hra

Na dálnici banda mladíků jdou na žlutém pickape. Sven, jeden s party se zavěsí na náklaďák na bruslích a předvádí tam své umění. Vtom kolem jedoucí řidič ohlásí policii výtržnictví. Zvedne to Hotte a volá Tomovi a Semirovi, ktrorý se nacházejí blízko nich. Sven však vleze do náklaďáku a Skov se. Tom a Semir ho již nemohou najít. Sven najde v náklaďáku zbraně - granáty a bazuku. Při vystupování s nákladního vozu si ho všimnou a Sven se snaží před nimi utéct, což se mu i podaří.
Mentner, šéf Soko oznámí Tomovi, Semirovi a Bonrathovi tajný plán na akci, kterou nesmí nikomu prozradit. Případ bruslaře zavede Toma a Semira k mladíkovi Svena, který má přítelkyni Ninu. Tom a Semir ho pronásledují. Sven utíká po parkovišti a Tom ho nahání . Chytí ho a zraní si koleno. Svena odvezou na stanici. Při Svenovem výslechu uvidí SvenMentnera. Rozběhne se, udeřiHotteho a na kolečkových bruslích ujde. Semir a Tom netuší, proč to udělal. Pak zjistí, že Mentner má ve všem prsti. Unesou jeho přítelkyni Ninu. Tom a Semir se snaží chytit Mentnera. Ten utíká. Semir a Tom ho pronásledují. Semir skočí na náklaďák a začne se mezi nimi zběsilý ohnivý souboj. Nakonec Mentner vytáhne bazuku a chce zaútočit na Semira. Pohotový Tom šťouchl do náklaďáku a Mentner v něm shoří. Svenova přítelkyně je zachráněna díky Tomovi a Semirovi.

4x12 Ztracené vzpomínky

Boris Neuman - bývalý Semiruv kolega, se prochází po dálnici. Způsobí dopravní nehodu. Semir u lékaře zjistí, že Boris ztratil paměť a na nic si nevzpomíná. Na dálnici ztratí jakýsi přívěsek. Hotte ho najde a vezme si ho. Pověsí ho na lampu šéfové do kanceláře. Ta se na něj naštve. Semir a Tom vyslýchají Borise v nemocnici. Semir pracoval s Borisem jen pár měsíců a asi sedm let ho neviděl. Neuman si na Semira vůbec nevzpomíná. S Tomem a Semirem a s Neumanem jdou na místo činu, do hotelu, kde byla zavražděna jeho žena. Tam ho pozná jeho přítelkyně Sandra.
Sandra ho miluje, a snaží se mu namluvit, že ji i on má rád. Boris si stále na nic nepamatuje. Ani na to, jak spolu se Sandrou spali v jedné chatce. Tom najde u Sandry v bytě milostné dopisy a zjistí, že Sandra má prsti v smrti jeho ženy. Boris je zatím ze Sandrou v chatce. ta mu stále do hlavy snaží vnutit myšlenku, že ji Boris miluje. No tehdy se Borisovi vrací paměť a vzpomene si, že Sandra zabila jeho ženu. Sandra vezme Borise jako rukojmí, a snaží se sním utéct. V tom přilétají na pomoc Tom a Semir na vrtulníku. Tom skočí na dodávku a vytáhne Borise. Sandra se čelně srazí s oproti jdoucí dodávkou a Boris je zachráněn. Ve vrtulníku si pak Boris vzpomene i na Semira.

4x13 Černá růže

Bonrath s Hottem kontrolují řidiče s dodávkou. Při prohlídce požádají řidiče, aby vystoupil, ale řidič se rozjede a utíká. V tom se mu do cesty připletou Tom a Semir. Přijdou do města. Tam modrou dodávku stále pronásledují, ale dodávka vyhoří. Semir se setká ze starým známým přítelem Henrym Morgensternem. Henry pozve Semira na symfonický orchestrer, který se koná ve městě. Semir zjistí, že se našli zbytky rtuťových rozbušek při vyhořelé dodávce.Tom a Semir přijdou díky Andrei nato, že do všeho je zapletena jistá vdova Carla May . Její muž byl Sascha May, jehož zastřelili. Mezi tím policie zjistí, že se jedná o atentát na izraelské velvyslanectví.

4x14 Mat

Samuela Breuberga - obchodníka se starožitnosti propadnou. Zjistí, že jeho asistentka Marie Kovacz je do všeho namočená, ale i přesto se krádež nepodaří. Tom a Semir přijdou nato, že Samuel Breuberg už byl kdysi trestán za podobný zločin. Zatím co se Tom a Semir pustí do vyšetřování. zločincům se podaří unést to pravé transportní vozidlo. Tom a Semir jdou v přestrojení s transportérem s penězi.

4x15 Schumanova velká šance

Walter Schuhmann se stane svedokm nehody na dálnici. Grische se dostane do Shumannovho bytu a tam mu Schumann nechce pomoci. Právě naopak. Jeho tělo se snaží schovat a peníze si nechat pro sebe na opravu bytu a nový začátek. A však peníze hledá mafie. Schumann dostane strach a jde na policii, že vyhrožují jemu a Julii.

4x16 Krtek

Na dálnici je přepaden vůz s vězni. Vězni utekli, ale i Mitscherlich, kterému však trest trval už jen pár měsíců. Nikdo neví, proč utekl před skončením jeho trestu. Jeden vězeň zůstal a měl před sebou ještě pár let basy. To bylo pro Toma a Semira záhadou. Na pomoc přijde vyšetřit případ posila s Kolína. Šéfová byla překvapená, když zjistila že je to její kolega Jörg Halbert, s nímž pracovala před 12 lety. Hotte koupil šéfové květiny k 5 výročí u policie, to měla ale o měsíc později. Shrotuv bratr seděl ve špatném transportéru, a tak unesli nesprávného. Shrot se rozhněval na své podřízené a toho, co unesli zabili a pohřbili v lese. V tom jejich sledoval náhodní kolemjdoucí a ohlásil vraždu na policii. Mezi tím Jorgovi Halbertovi unesli syna Petra. Potom Manfred prozradí, kde ukrývájí syna Petra. Tom a Semir ho musí záchárniť, dokud nebude pozdě. Tom a Semir pronásledují Shrota. Ten vnikne do vojenského prostoru. Semirovi a Tomovi pomohou vojáci s tankem a tak Shrota zatknou podivným ale účinným způsobem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama